גידול חד במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית

גידול חד במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית
בגלל הפקקים. הרכבת הקלה בירושלים
צילום: אתר pixabay.com

הגידול נובע ככל הנראה בשל הפקקים החמורים במרכז הארץ, ביו השאר בגלל הרכבת הקלה

גידול חד של 7.2% במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית בישראל, נרשם בשמונת החודשים הראשונים של שנת 2016, זאת, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

מנתוני הרשות הארצית לתחבורה ציבורית עולה כי בחודשים ינואר – אוגוסט, נרשמה עלייה של 6.5% במספר הנוסעים באוטובוסים ו-15.2% במספר הנוסעים, ברכבת ישראל. 487 מיליון מהנסיעות, בוצעו באוטובוסים ו-41 מיליון נסיעות, בוצעו ברכבת ישראל.

בחודש אוגוסט 2016 בלבד, חל גידול של 10.1% במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מדובר בגידול של 9.5% במספר הנוסעים באוטובוס ו-17.2%, במספר הנוסעים ברכבת ישראל. 62.3 מיליון מהנסיעות, בוצעו באוטובוסים וכ-6 מיליון נסיעות בוצעו ברכבת.

בגלל הפקקים. הרכבת הקלה בירושלים|צילום: אתר pixabay.com
בגלל הפקקים. הרכבת הקלה בירושלים|צילום: אתר pixabay.com

ראוי לציין כי הגידול נובע ככל הנראה בשל הפקקים החמורים במרכז הארץ, ביו השאר בגלל הרכבת הקלה. במשרד התחבורה ציינו כי הגידול במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית, חוסך למשק מאות מיליוני שקלים מידי שנה. על פי דו”ח ועדת טרכטנברג, כל אחוז גידול בנוסעים בתחבורה הציבורית, חוסך למשק כ-400 מיליון שקלים.

לשר התחבורה, ישראל כץ, יש כמובן עמדה שונה ולטענתו הרפורמה בתעריפים שהורחבה בפברואר השנה לכל הארץ, אפשרה למאות אלפי נוסעים נוספים ליהנות מהוזלות דרמטיות של עשרות אחוזים בתעריפי התחבורה הציבורית, באמצעות מנוי חופשי חודשי או יומי המאפשר נסיעה חופשית ללא כל הגבלה, ברכבות ובאוטובוסים. עלות הרפורמה נאמדת בכ-200 מיליון שקל בשנה.

בנוסף לכך, נפתחו קווי תחבורה ציבורית חדשים רבים, הוגברו תדירויות הקווים נוספו מאות אוטובוסים והתאפשרה עלייה מכל דלתות האוטובוס, במאות קווים עירוניים. כמו כן, נוספו שיפורים טכנולוגיים רבים, הכוללים בין השאר, מסכי מידע אלקטרוניים המציגים לנוסעים מידע תחבורתי על הקווים בזמן אמת, רשת אלחוטית, שקעי USB לטעינת מכשירים סלולאריים ומערכות כריזה אוטומטיות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *