הצלחה לרכבת העמק

הצלחה לרכבת העמק

יותר מ-100 אלף נוסעים השתמשו בשירות החדש בתוך שלושה שבועות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ את תחילת ההפעלה הסדירה של קו רכבת העמק המחודש. זאת, לאחר תקופת הרצה של כשלושה שבועות.

בטקס חנוכת הרכבת שהתקיים בתחנת הרכבת בעפולה השתתפו ראשי ערים וראשויות מקומיות שלאורך תוואי הרכבת, מחיפה ועד בית שאן וכן חברי כנסת, מנכ”לים ונכבדים נוספים.

השר כץ ציין כי בתקופת ההרצה של קו העמק נסעו ברכבת יותר 100 אלף נוסעים, ומדי יום עולים כ- 5000 נוסעים בתחנות העמק דבר המעיד על הצלחתו של הקו. שר התחבורה ציין כי ניתן כיום לעלות בכל אחת מתחנות הרכבת ולנסוע חינם לכל יעד בארץ במשך שלושה חודשים ולאחר מכן ב- 50% הנחה לתקופה של שנתיים.

מהפכה התחבורתית. רכבת העמק|צילום ארכיון: קובי גדעון, לע"מ
מהפכה התחבורתית. רכבת העמק|צילום ארכיון: קובי גדעון, לע”מ

נתניהו אמר בטקס: “אז קודם כל אני חייב להגיד לכם: זה היה יותר קל להגיע הנה היום, אבל אז, אני זוכר, כחייל צעיר ואחר כך כמפקד עם החיילים שלי שעשו אותו הדבר, חשבתי רגע, לטורקים הייתה רכבת כזאת – ולנו, למדינת ישראל, אין רכבת העמק? והיינו עוברים על שרידי התחנות הישנות וראיתי את הקסם שבהם, ואמרתי: לטורקים היו תחנות כאלה, ואצלנו אלה עיי חורבות? ואחר כך, כעבור זמן קצר, הגעתי למה שנקרא אז אל-חמה, ושם ביליתי יחד עם חבריי ערבים ארוכים בקור מקפיא בתצפיות ובמארבים מעל גשר הירמוך, גשר הרכבת, שומם ללא חיים. צבאות משני הצדדים. וחשבתי: האם יכול לבוא היום שהקו הזה גם הוא יחזור לחיים? כי הרי יש בו הגיון: סחורות מביאים מחיפה, מעבירים אותן דרך גשרי הירדן וגשרי הירמוך ועולים למעלה למזרח לירדן, לחלקים האחרים של העולם הערבי. האם יכול להיות שיום אחד נראה גם את הגשרים האלה פועלים? והדבר הזה, התפיסה הזו שאנחנו יכולים לקיים כאן מערכת תחבורה לאומית, פרוסה עם צירים, צירי תחבורה מהירים, כבישים מהירים ורכבות, הדבר הזה בער בתוכי, אין מילה אחרת. אבל כשהגעתי בפעם הראשונה להיות ראש ממשלה, הייתי עסוק בדברים אחרים, ליצור נתיבים מהירים לכם, אזרחי ישראל.

“אני חייב להגיד לכם שהיום, כשאנחנו מממשים את החזון הזה, כשאנחנו מקימים את אותה רכבת, אנחנו הגשמנו כאן דבר אדיר. קו העמק של רכבת ישראל הוא נדבך חשוב במהפכה התחבורתית שאנחנו מחוללים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *