הצעה: רכב שייסע בחוף יושבת

הצעה: רכב שייסע בחוף יושבת
צריך ליצור אלטרנטיבה. רכב בחוף
צילום: pixabay.com

ועדת הפנים של הכנסת מציעה להסמיך את בית המשפט לאסור שימוש ברכב שנסע בחוף

ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח”כ דודי אמסלם אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק איסור נהיגה ברכב בחוף הים (תיקון מס’ 5) (איסור שימוש ברכב שנעברה בו עבירה), התשע”ו–2016 (פ/717/20)(כ/614) של ח”כ מיקי לוי וח”כ מיכל רוזין. על פי דיווחי המשטרה והרשות הלאומית למניעת תאונות דרכים, במקרים רבים, למרות פסילת רישיון נהיגה, ממשיכים נהגים לנהוג תוך זלזול בוטה בחוק ובחיי אדם.

צריך ליצור אלטרנטיבה. רכב בחוף|צילום: pixabay.com
צריך ליצור אלטרנטיבה. רכב בחוף|צילום: pixabay.com

חברי הכנסת מציעים להעניק סמכות לבית המשפט המרשיע, לאסור על השימוש ברכב בו בוצעה העבירה לתקופה של עד 120 יום. עד היום החוק אפשר רק הטלת קנס ו/או שלילת רישיון לתקופה של עד 120 יום.
“אכיפה מחמירה חשובה להגנה על המתרחצים מפני בריונות, אבל במקביל חייבים גם לארגן קטעי חוף במקום שלא תהיה פגיעה בטבע, שבהם יינתן פתרון לחובבי הספורט הזה”, אמר יו”ר הוועדה ח”כ דודי אמסלם, “במקום שיש צורך, ויש אלפי ג’יפאים, חייבים להסדיר אזורים בהם הנהיגה תהיה מותרת, ואז להגביר את האכיפה בשאר החופים. אני לא מאמין באכיפה בלבד”.
ח”כ מיכל רוזין: “אני מבינה את זעקת האזרחים הפעילים בספורט המוטורי, הטוענים שאין מספיק חופים בהם מותר להם לנסוע. צריך ליצור להם אלטרנטיבה איפה כן מותר. אבל כולנו מגיעים לים ונורא רוצים להיכנס עם הרכב כי אנחנו עמוסים צידניות וזאטוטים, ואותה משפחה שהתקרבה עם הרכב לחוף, דקה אחרי זה כשהיא מתמקמת והילדים שלה יושבים על החוף, הם בסכנת דריסה של רכב אחר”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *