חולדאי מציג: חלופה להמשך הפעלת שדה התעופה שדה דב

חולדאי מציג: חלופה להמשך הפעלת שדה התעופה שדה דב
על פי ההצעה החדשה, הקרקע תחולק לשני מתחמים. התמונה: מטוס נוחת בשדה תעופה
צילום ארכיון: www.pixabay.com

ראש עיריית תל-אביב-יפו הציג לשרי התחבורה, האוצר והתיירות חלופה להמשך הפעלת שדה דב. עיקרי החלופה: המשך הפעלת שדה תעופה אזרחי בשטח מצומצם תוך הקצאת שטח לבניה למגורים של כ-3,000 יחידות דיור, בשטח שיתפנה

על מנת למנוע את ההשלכות הקשות של סגירת שדה דב, כהגדרתה, גיבשה עיריית תל-אביב-יפו חלופה, המאפשרת את המשך פעילותו של שדה דב במקומו, תוך ארגונו מחדש בשטח מצומצם יותר.

עיקרי ההצעה: המשך קיום שדה תעופה אזרחי במקומו הנוכחי תוך כדי פעילות מצומצמת בשטח, בצד בנייה חדשה למגורים ושימושים אחרים בשטח שיוותר באופן אשר יאפשר לממש את ההתחייבות כלפי בעלי הזכויות הפרטיים ובהם הבעלים המיוצגים על ידי מנהלי הגוש הגדול.

על פי ההצעה החדשה, הקרקע תחולק לשני מתחמים:

1. מתחם A – שדה התעופה (מצומצם) – בשטח של כ- 550 דונם במקום 780 היום אשר בו ימשיך להתקיים שדה תעופה אזרחי. השטח ייקבע בהתחשב בתוואי המשך אבן גבירול העתידי וייקבעו פרוגרמה ופונקציות תעופתיות המתאימות למתכונת המצומצמת. כמו כן, תיקבע פרוגרמה לסוגי ומספר המטוסים המשתמשים בשדה התעופה – לתעופה מסחרית/ אזרחית/ כללית.

2. מתחם B – בנייה רווייה מדרום-מזרח לשדה התעופה – שטח זה של כ-500 דונם, ממזרח לתוואי אבן גבירול העתידי, ייוחד לבניה ובו תרוכזנה זכויותיהם של הבעלים הפרטיים. השטח יתוכנן בהתאם להגבלות בנייה וכן עקרונות פרוגרמטיים של עיריית תל אביב-יפו, חלוקה לייעודי קרקע שונים (מגורים, מסחר, תעסוקה, מלונאות וכדומה) ומבני ושטחי ציבור. בנוסף, ייקבעו עקרונות בינויים עם דגש על הממשק בין השדה, המשך אבן גבירול והעיר, בשני צדדי הרחוב.

עוד על פי הצעת העירייה, זכויות המדינה בקרקע תמומשנה בעתיד בשטח מתחם A לאחר הסדרת חלופה תעופתית ראויה לשדה דב בהתאם למסקנות דו”ח בודינגר.

על פי ההצעה החדשה, הקרקע תחולק לשני מתחמים. התמונה: מטוס נוחת בשדה תעופה | צילום ארכיון: www.pixabay.com
על פי ההצעה החדשה, הקרקע תחולק לשני מתחמים. התמונה: מטוס נוחת בשדה תעופה | צילום ארכיון: www.pixabay.com

מהעירייה נמסר כי “בדיקה ראשונית שבוצעה בנושא העלתה כי קיימת היתכנות תכנונית ושמאית לחלופה הנ”ל וכל שנדרש הוא שהמדינה תמתין עם מימוש זכויותיה בקרקע להמשך הדרך, כאשר תהייה אלטרנטיבה ראויה להעתקת השדה בין אם לשדה שייבנה על אי מלאכותי בים או לכל מקום ראוי אחר”.

במקביל, חולדאי הציע במכתבו להעמיק את הבדיקה והתכנון ע”י צוות מומחים שהעירייה תהייה שותפה לו או תובילו לפי הצורך. כל זאת, כאשר להערכת העירייה, כבר בתוך כ- 3 חודשים, ניתן יהיה לגבש את החלופה באספקטים השונים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *