ירכא: קורס לנהגים דרוזים וצ’רקסים

ירכא: קורס לנהגים דרוזים וצ’רקסים
בקרוב קורסים נוספים. הנהגים החדשים ומארגני היוזמה
צילום: אברהם ג'רייס

הקורס, שהסתיים השבוע, התקיים בעקבות המחסור החמור בנהגים בתחבורה הציבורית ולדברי מנכ”ל עמותת “אלפנאר”: “שיעור הבלתי מועסקים בחברה הערבית גבוה מאוד, וחייבים לפעול על מנת לצמצמו”

22 דרוזים וצ’רקסים מכפרי הגליל סיימו השבוע קורס נהגי אוטובוס במכללת “עתיד” שבירכא. המשתתפים למדו שלוש פעמים בשבוע במשך שלושה חודשים, ועברו הכשרה עיונית ומעשית.

“מרכזי ריאן”, אותם מפעילה עמותת “אלפנאר”, הם פרויקט ייחודי של משרד הכלכלה והתעשייה בשותפות משרד ראש הממשלה וג’וינט ישראל. מטרתם – הגדלת מספר המועסקים במגזר הערבי באמצעות הכשרות ופעילות מול מעסיקים, במטרה לטפל בחסמים ייחודיים.

תחום התחבורה הציבורית עבר בשנים האחרונות רפורמה בהובלת משרד התחבורה, וקווים רבים בצפון נפתחו לתחרות. כתוצאה מכך נוצר מחסור חריף במספר הנהגים. חברות התלוננו כי הן מתקשות לעמוד ביעדים, ונהגים טענו שהם מועסקים מספר רב של שעות בשבוע, הרבה מעבר למותר.

בקרוב קורסים נוספים. הנהגים החדשים ומארגני היוזמה|צילום: אברהם ג'רייס
בקרוב קורסים נוספים. הנהגים החדשים ומארגני היוזמה|צילום: אברהם ג’רייס

במרכזי ריאן זיהו את המחסור, והחליטו לתת לכך מענה. מנהל תחום ההכשרות המקצועיות במרכז ריאן-דרוזים צ’רקסים, ליאור מדאגי: “עד היום נפתחו תשעה קורסים לנהגי אוטובוס, ואנחנו מתכוונים לפתוח נוספים, משום שזה מצליח. כל בוגרי הקורס מצאו תעסוקה איכותית עם סיומו. חשוב לנו שתנאי ההעסקה יהיו טובים ומתגמלים, ויספקו גם קריירה ארוכת טווח”.

מנכ”ל אלפנאר, ד”ר יאסר חוג’יראת: “מרכזי ריאן עוסקים כל הזמן במציאת תעסוקה איכותית, מוטת קריירה, למשתתפי התוכניות. שיעור הבלתי מועסקים בחברה הערבית גבוה מאוד, וחייבים לפעול על מנת לצמצמו. איתור מקומות עבודה איכותיים, בהם יש ביקוש לעובדים, הוא ההתמחות שלנו, וקורס הנהגים הוא רק דוגמה אחת. אנו צופים כי קורסי נהגים נוספים ייפתחו בקרוב גם במקומות אחרים בארץ, כדי לענות על הביקוש ולהגדיל את אחוזי התעסוקה במגזר הערבי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *