יתוגברו קווי אוטובוס במגזר הערבי

יתוגברו קווי אוטובוס במגזר הערבי
עסקה בהיקף של 75 מיליון ש"ח. אחד מהאוטובוסים החדשים
צילום: יח"צ

במשרד התחבורה החליטו להוסיף קווי אוטובוס חדשים וכן להרחיב מספר קווים קיימים

משרד התחבורה יתחיל להפעיל בשנה הקרובה מספר קווי אוטובוס חדשים במגזר הערבי, וכן יתגבר משמעותית קווים קיימים. ההחלטה על כך נמסרה לח”כ דב חנין וח”כ יוסף ג’בארין במהלך סיור שבדק את התחבורה הציבורית ביישובי המשולש.

ראוי לציין כי בשנתיים האחרונות יש ביקורת ציבורית רבה, על מצב התחבורה הציבורית בפריפריה בכלל, ובמגזר הערבי בפריפריה בפרט. בעקבות סדרת הכתבות החליטו במשרד התחבורה לטפל בבעיה הוותיקה ברצינות.

בין השאר הוחלט כי החל מספטמבר יתחיל לפעול קו ישיר מאום אל פחם לתל אביב בתדירות גבוהה. עד סוף השנה תעלה פי 3 התדירות בקווי האוטובוסים הפנימיים באום אל פחם.

אוטובוס
עסקה בהיקף של 75 מיליון ש”ח.
יש גם בעיית שפה. אוטובוס | צילום ארכיון: יח”צ


לחברי הכנסת נמסר כי החל מיולי יתחיל לפעול קו חדש בין אום אל פחם כפר קרע ונצרת שיעבור גם בעמק יזרעאל וישרת את הסטודנטים הלומדים במכללה, וקו חדש יסיע מאום אל פחם לאזור התעשייה אלון תבור.

משרד התחבורה גם מתחייב לפתח שני קווים פנימיים בערערה-ערה שיתחילו לפעול בתחילת 2017, בתוך שבועיים יחל לפעול קו שיחבר את ערערה לבי”ח הלל יפה בחדרה ויוכפלו תדירות הנסיעות לעיר. כמו כן יתווסף קו ברטע-ערערה-כפר קרע שיתוזמן עם הקו המגיע לבית ברל וישרת את הסטודנטים.

עיריית אום אל פחם התחייבה מצידה כי תוך חודשיים תתחיל להפעיל את מסוף התחבורה ציבורית בעיר.

בסיור שנערך ביום שני שעבר, השתתפו יו”ר ועדת התחבורה הציבורית ח”כ דב חנין וח”כ יוסף ג’בארין, (הרשימה המשותפת), וכן נציגי משרד התחבורה, הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי, נציגי וראשי הרשויות המקומיות, וכן הארגונים ‘סיכוי’ ו-15 דקות.

ח”כ חנין אמר בתגובה: “ישנו כעת חלון הזדמנויות לקדם את התחבורה הציבורית בישובים ערבים – תקציבים המופנים לנושא ואנשי מקצוע המסורים לעניין במשרד התחבורה. את הרגע הזה חייבים לנצל כדי להשיג התקדמות אמיתית. אבל כדי שבאמת דברים יזוזו יש צורך בשיתוף פעולה של הרשויות וגם בלחץ מצד התושבים שהם היודעים הכי טוב מה דרוש ויכולים להצביע על הצרכים בשטח”.

ח”כ ג’בארין הוסיף ואמר: “צריך גם לפעול מראש כדי לכבד את מעמדה של השפה הערבית כשפה רשמית וכשפתם של כחמישית מאזרחי המדינה. כל השירותים בתחבורה הציבורית צריכים להיות נגישים בערבית, לרבות על תחנות ההסעה, שילוט דיגיטלי באוטובוסים ובתחנות ההסעה, כריזה באוטובוסים וכן באתרים הרלוונטיים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *