נאבקים בתאונות דרכים בעזרת קנסות

נאבקים בתאונות דרכים בעזרת קנסות
עצור בטרם תעבור. רמזור אדום
צילום: אתר pixabay.com

מעתה יש מדרגת קנס חדשה של 1,500 שקלים על עבירות חמורות כמו אי ציות לרמזור אדום

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את בקשתו של שר התחבורה ישראל כץ, להגדיל את הקנסות על שורה של עבירות תנועה חמורות. זאת, כחלק מהמאבק שמנהל משרד התחבורה, בשיתוף המשרדים הרלוונטיים כנגד תאונות הדרכים.

מדובר בין השאר בהגדלת הקנסות על עבירות תנועה, כמו, אי ציות לרמזור אדום, רכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל המותר, נסיעה מעל המהירות המותרת, נהיגה ברכב ללא רישיון ונסיעה של משאיות בעומס יתר.

עצור בטרם תעבור. רמזור אדום|צילום: אתר pixabay.com
עצור בטרם תעבור. רמזור אדום|צילום: אתר pixabay.com

השר כץ ציין כי התקנות שגובשו על ידי משרד התחבורה נועדו להגביר את ההרתעה כנגד נהגים עבריינים, המבצעים עבירות חוזרות ונשנות, ולייעל את המאבק כנגד תאונות הדרכים, באמצעות ענישה מהירה ומיידית.

החלת מדרגת קנס חדשה של 1,500 שקלים על עבירות חמורות כמו אי ציות לרמזור אדום, (במקום 1,000 שקלים כיום) וקביעת קנסות לעבירות שעד היום היו עבירות של הזמנה לדין תגביר את ההרתעה, כנגד נהגים עבריינים ותאפשר ענישה מהירה בסמוך מאוד למועד ביצוע העבירה.

חלק מהקנסות על עבירות התנועה מתייחס לרכיבה על אופניים חשמליים, בניגוד לתקנות ובכלל זה רכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל 16, רכיבה על אופניים לא תקניים, רכיבה שלא בישיבה על המושב, רכיבה לצד רכב אחר ורכיבה על המדרכה.

שר התחבורה הוסיף כי הגדלת הקנסות על עבירות חמורות הוא חלק ממהלך כולל של משרד התחבורה, שנועד לצמצם את מספר ההורגים בתאונות הדרכים. מדובר בין השאר, בהשקעה חסרת תקדים של מיליארדי שקלים, בסלילת כבישים חדשים ובטוחים, הקמת מחלפים, פיתוח תשתיות בטיחותיות והפיכת כבישים, אדומים לכבישים בטוחים. בנוסף לכך, פועל המשרד במרץ להכנסת מערכות בטיחותיות ומצילות חיים בכלי הרכב, שישפרו את בטיחות הנהגים והולכי הרגל.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *