צפון: מקבלים מידע בזמן אמת

צפון: מקבלים מידע בזמן אמת
עידן חדש. שלט המדווח לנהגים
צילום: עירית חיפה

בעקבות הצבה של עשרות גלאי תנועה בעורקי התנועה הראשיים של מטרופולין חיפה, הנהגים יקבלו מידע עדכני על עומסי התנועה

עיריית חיפה חשפה השבוע כי במהלך החודשים האחרונים הוצבו עשרות גלאי תנועה אסטרטגיים בעורקי התנועה הראשיים של המטרופולין. מהשבוע הבא הגלאים יספקו מידע עדכני על עומסי התנועה וזמני הנסיעה הצפויים בכל מסלול. הגלאים נבחנו לאורך תקופה ארוכה, קודם התקנתם, על ידי מהנדסי התנועה בעירייה, בשיתוף עם משרד התחבורה והמכון לחקר התחבורה בטכניון, ונמצאו כאמצעי ניטור התנועה היעילים ביותר.

הגלאים הותקנו כאמור בצירי תנועה ראשיים של חיפה, בהם שדרות ההגנה, שדרות העצמאות, דרך בר יהודה, דרך דורי, שדרות ההסתדרות, רחוב פרויד-פלימן, דרך פיק”א, שדרות אבא חושי ושדרות מוריה. המידע המתקבל ממערכת הגלאים מועבר אוטומטית למרכז ניהול התנועה של מטרופולין חיפה ומעובד באמצעות אלגוריתם שפותח במיוחד למטרה זו, עם נתונים המתקבלים בעזרת ממשק מיוחד עם מערכת ניהול התנועה של מנהרות הכרמל.

עידן חדש. שלט המדווח לנהגים|צילום: עירית חיפה
עידן חדש. שלט המדווח לנהגים|צילום: עירית חיפה

הממשק (C2C (Center to Center נחשב בחזית הידע בעולם בתחום ניהול התנועה העירוני. האלגוריתם שפותח במיוחד לצורך מטרה זו, מבצע חישוב של זמני הנסיעה בכבישי העיר ובמנהרות על בסיס הנתונים המתקבלים מגלאי התנועה. המידע מועבד על ידי מערכת ניהול התנועה לזמני נסיעה ויועבר אוטומטית, לשלטי המידע האלקטרונים המוצבים במבואות הדרומיים של העיר, באזור הצ’ק פוסט ובכניסות הדרומית למנהרות הכרמל ובנווה שאנן.

כלל הנתונים המתקבלים ממגוון אמצעי ניטור התנועה מוצגים על גבי מסך ייעודי המצוי במרכז ניהול התנועה וזה מתריע בפני מפעילי המרכז על עומסי תנועה חריגים. בדרך זו מאותרים ומטופלים תוך זמן קצר אירועים חריגים אשר מקבלים מענה בעזרת התערבויות יזומות בתוכניות הרמזור.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *