צפון: סלילת כבישים ב-50 מיליון שקל

צפון: סלילת כבישים ב-50 מיליון שקל
עבודות בכביש באזור התעשייה
צילום: עיריית קרית אתא

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: “מערך התשתיות בעיר שינה את פניו, מתוך ההנחה כי פיתוח צירי תחבורה ראשיים יביאו לפיתוח העיר”

עיריית קרית אתא, יפה נוף ומשרד התחבורה יבצעו עבודות פיתוח נרחבות ברחוב התעשייה, המהווה ציר תנועה ראשי של כל אזור התעשייה בעיר, כולל חיבור לכביש עוקף קריות וצומת ל”ט בעלות כוללת של 50 מיליון שקל.

בעיריית קרית אתא ציינו השבוע כי אזור התעשייה הפך בשנים האחרונות לאטרקטיבי הודות לכניסת יזמים ומשקיעים חדשים לאזור, כך שהשקעה באזור זה הינה חיונית להמשך פיתוחה של העיר. הפרויקט יחל במרץ, והצפי לסיום העבודות הוא בעוד כשנתיים, בהתאם להתקדמות העבודות.

עבודות בכביש באזור התעשייה |צילום: עיריית קרית אתא
עבודות בכביש באזור התעשייה |צילום: עיריית קרית אתא

העבודות כוללות שיפוץ נרחב של הכביש לרוחב של כ-40 מ’ והפיכתו לכביש דו נתיבי ודו מסלולי, הכולל הפרדה רחבה לאורך כל הרחוב, הסדרת המדרכות ומעברי החצייה, הטמנת מערכות חשמל, מים וביוב תת קרקעיים, פיתוח נופי נרחב, הסדרת השילוט, התמרור וההכוונה לאזור התעשייה והתקנת מערכת תאורה חדשה.

בנוסף, יבוצעו שינויים גיאומטריים בתוואי הכבישים והמדרכות, וכן ייבנו כיכרות תנועה בצומת התעשייה – שלמה בן יוסף, המעפילים – התעשייה וצומת 772 א’ – מעפילים, במטרה לווסת את תנועת כלי הרכב ברחוב, לאפשר גישה נוחה, להסדיר את התנועה בצמתים ולהגביר את הבטיחות. הכיכרות יאפשרו חיבור לכביש 772א’ המהווה כניסה למטרונית.

העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות הפיתוח שנעשו בדרך חיפה, כביש 772, כביש 772א’ ורחוב הירדן אשר סוגרים למעשה את כל מערך הכבישים המובילים לצומת 772 התעשייה- זבולון (צומת דשנים).
ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: “מערך התשתיות בעיר שינה את פניו, מתוך ההנחה כי פיתוח צירי תחבורה ראשיים יביאו לפיתוח העיר והאזור כולו ויהפכו את קרית אתא לזמינה ונגישה, תוך ניצול הפוטנציאל המרבי שלה ושמירה על רצף אורבני וצביונה ההיסטורי של העיר”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *