קו שייט חדש בין חיפה לעכו

קו שייט חדש בין חיפה לעכו
מלכת הים. השקת הספינה
צילום: דוברות עיריית חיפה

הקו שנפתח הוא פרי יוזמה של משרד התיירות באמצעות החברה לפיתוח עכו העתיקה ועיריות חיפה ועכו

השבוע הושק באופן רשמי קו השיט הרשמי בין עכו לחיפה. הספינה, הנושאת את השם “מלכת עכו”, תנוע מספר פעמים ביום לחיפה ובחזרה. בנוסף יש אפשרות לקיים שיט מסביב לחומות העיר העתיקה ולשוט לראש הנקרה ובחזרה. הספינה ערוכה להכיל 220 איש, ובכל סיור או טיול ניתן לשלב גם כיבוד קל ושתייה, מוזיקה ואפילו לקיים מסיבות פרטיות. ניתן גם לקבל הסבר מוקלט על ההיסטוריה והגאוגרפיה של של עכו העתיקה, וגם להיכנס למוזיאונים ולמעברים תת-קרקעיים.

מלכת הים. השקת הספינה|צילום: דוברות עיריית חיפה
מלכת הים. השקת הספינה|צילום: דוברות עיריית חיפה

קפטן אדאורד ח’ורי (67), המשיט את הספינה, אמר השבוע כי הוא מקווה שהאטרקציה הימית החדשה תביא תיירים רבים לעכו ולחיפה ופרנסה טובה יותר לבעלי עסקים, כמו מסעדות, מורי דרך ועוד.

קו השייט החדש שנפתח הוא פרי יוזמה של משרד התיירות באמצעות החברה לפיתוח עכו העתיקה ועיריות חיפה ועכו. משרד התיירות השקיע בשדרוג התשתיות בנמלי הערים כ-11 מיליוני ש”ח.

להערכת משרד התיירות, הקו צפוי למשוך אליו עשרות אלפי תיירים מהארץ ומחו”ל מדי שנה. יצוין, כי זו הפעם הראשונה בה מופעל קו שייט סדיר בין עכו לחיפה, 7 ימים בשבוע,
בבוקר ובערב, בשעות קבועות. בחגים יוכפלו כמות ההפלגות (למעט ימי זיכרון ויום הכיפורים). קו השייט יופעל לתקופת הרצה עד פסח.

שעות ההפלגה בקו עכו-חיפה הן 10:00 ו-15:00 (בחוה”מ סוכות תתווסף הפלגה בשעה 12:00). שעות ההפלגה בקו חיפה-עכו הן 11:00 ו-16:00 (בחוה”מ סוכות תתווסף הפלגה בשעה 13:00).

מחיר כרטיס לכיוון אחד הוא 30 ₪. הלוך ושוב: 55 ₪. הספינה תשוט ברציפות לאורך קו החוף, ותחלוף על פני נופי הכרמל והעיר התחתית בחיפה,
עד לעגינה בנמל הדייגים הציורי והאותנטי במרינה של עכו.


כתבות שתשמחו לקרוא

2 תגובות

  1. יורם

    אני קבוע בשישי עם חברים בעכו מנגבים חומוס ומעבירים את חוויות השבוע זה כ 10 שנים אני חייב לציין שיש לעכו ואיך שאני מבין את זה לכלל
    הצפון שיש את החברה לפיתוח כו זו פשוט חוויה חדשה כל שבוע המקום הזה

    תגובה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *